Dribbble Dribbble account Linkedin Linkedin account Behance Behance portfolio FaceBook FaceBook account

Darmowe, przydatne narzędzia dla projektantów

Opublikowano dnia: 11 listopada 2017


Zestaw kilku darmowych narzędzi, które przydadzą się każdemu projektantowi. Darmowych narzędzi jest dużo więcej ale tutaj przedstawiam te, które wydają mi się najbardziej przydatne. Może znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

 1. RGB to HEX

Darmowy konwerter kolorów. Strona internetowa na której możemy łatwo przekonwertować dany kolor z formatu RGB na format HEX. Szczególnie przydatne narzędzie podczas projektowania strony internetowej.

2. Fontforge

Fontforge jest to darmowe narzędzie do tworzenia oraz do edycji gotowych fontów. Możemy za jego pomocą stworzyć swój własny krój pisma jak i dodać polskie znaki do gotowego fontu.

3. WhatTheFont

Narzędzie WhatTheFont pomaga zidentyfikować font, którego szukamy. Wystarczy dodać obrazek z jakimś napisem a program odwali za nasz resztę roboty.

4. Pexels

Strona internetowa Pexels.com oferuje nam darmowe, stockowe fotografię. Znajdziemy tu różne kategorię z masą darmowych zdjęć.

5. Adobe Kuler

Adobe Kuler to proste narzędzie które pomaga w tworzeniu palet kolorów. Możemy stworzyć własną paletę jak i skorzystać z gotowych wzorów.

6. TinyPNG

TinyPNG to narzędzie które pomaga zmniejszyć rozmiar zdjęć w formacie PNG lub jpg, pozostając przy dobrej jakości.