Dribbble Dribbble account Linkedin Linkedin account Behance Behance portfolio FaceBook FaceBook account

Proces projektowania logo od początku do końca

Opublikowano dnia: 24 marca 2017


Każdy projektant może mieć na to swój sposób, ale część elementów na pewno będzie podobna. Dobrze znać fundamentalne zasady, które pomogą zrozumieć na czym to wszystko polega. Projektowanie logo w moim wypadku dzieli się na poniższe etapy:

  • Research.
  • Tworzenie map myśli.
  • Szkicowanie pomysłów.
  • Ponowny research.
  • Przenoszenie pomysłów na ekran.
  • Testowanie różnych wariantów projektu.
  • Próbne wydruki dopracowanych wariantów projektu.

Research

Polega przede wszystkim na badaniu konkurencji w sieci w celu uniknięcia powielania czyiś pomysłów oraz ogólnej orientacji na temat działalności klienta, jak i również na obadaniu zagadnień związanych z jego działalnością. Zagadnienia posłużą później jako wskazówki przy tworzeniu map myśli.

Mapy myśli

Co to takiego jest mapa myśli? Jest to wypisywanie nazw różnych słów, które nawiązują do danej działalności lub są z nią pośrednio związane. Takie działanie pomaga nam pobudzić naszą wyobraźnię przed przystąpieniem do szkicowania naszych pomysłów i ułatwia ten proces.

mapa myśli

Szkicowanie

Myślę, że tutaj nie ma co się za bardzo rozpisywać. Rysujemy do czasu aż uda nam się wymyślić kilka ciekawych pomysłów.

Ok. Mamy już swoje pomysły. Co teraz? Teraz robimy ponowny research. Sprawdzamy, czy nikt nie wpadł na coś zbytnio zbliżonego do naszego pomysłu. Jeśli to, co wymyśliłeś wydaje ci się unikalne, przejdź dalej. W innym wypadku warto powtórzyć kroki od 2 do 4 aż osiągniemy oczekiwany rezultat.

Finalizacja projektu

Teraz czas przenieść pomysły na ekran. Można to zrobić na kilka sposobów. Możemy zrobić zdjęcie naszego pomysłu lub go zeskanować. Następnie zabieramy się za odrysowywanie naszego pomysłu w programie graficznym. Potem testujemy różne warianty projektu oraz robimy próbne wydruki.