Dribbble Dribbble account Linkedin Linkedin account Behance Behance portfolio > > FaceBook FaceBook account Pinterest Pinterest account >

Proces projektowania logo, krok po kroku

Opublikowano: 10 maja 2023


Projektowanie logo – proces

Każdy projektant może mieć inną strategię jeżeli chodzi o projektowanie logo. Tutaj przedstawie poszczególne etapy mojego procesu projektowego. Chcę ci pokazać moje podstawowe zasady. Tak to wygląda u mnie, krok po kroku:

  • Research
  • Tworzenie map myśli
  • Rysowanie pomysłów
  • Ponowny research
  • Przenoszenie pomysłów na ekran
  • Testowanie różnych wariantów projektu
  • Testowy wydruk gotowych projektów

Research

Polega przede wszystkim na badaniu konkurencji w sieci w celu uniknięcia powielania cudzych pomysłów i ogólnej orientacji na temat konkurencji klienta, a także na badaniu zagadnień związanych z jego działalnością. Zagadnienia te posłużą później jako wytyczne do tworzenia map myśli.

Tworzenie map myśli

Czym są mapy myśli? Jest to wypisywanie nazw różnych słów, które odnoszą się do nazwy firmy bądź są z nią pośrednio związane. Takie postępowanie pomaga nam pobudzić naszą wyobraźnię przed naszkicowaniem naszych pomysłów i ułatwia ten proces.

mind map

Szkicowanie pomysłów

Szkicujemy dużo, aż znajdziemy nasze najlepsze pomysły do ​​pokazania klientowi. Jeśli nie mamy pomysłów, możemy skorzystać z naszych map myśli, które pomogą nam znaleźć interesujące propozycje do narysowania czegoś ciekawego. Wybieramy te najlepsze i później próbujemy z nimi eksperymentować.

Ponowny research

OK. Mamy swoje pomysły. Co następne? Teraz powinniśmy ponownie przeprowadzić badania. Musimy sprawdzić, czy ktoś nie ma podobnego pomysłu do naszych szkiców. W przeciwnym razie warto powtarzać kroki od 2 do 4, aż osiągniemy oczekiwany efekt.

Finalizacja naszego projektu

Teraz nadszedł czas, aby przenieść swoje pomysły na ekran. Można to zrobić na kilka sposobów. Możemy zrobić zdjęcie naszego pomysłu lub zeskanować go naszym skanerem. Potem zaczynamy rysować nasze pomysły w programie graficznym, na przykład Adobe Illustrator lub Corel Draw. Następnie testujemy różne warianty projektu i wykonujemy wydruki próbne.

Podsumowanie

Tak to wygląda w dużym skrócie. Projektowanie logo jest zadaniem trudnym, dlatego nie każdy potrafi robić to dobrze. Niech ten post będzie wskazówką dla początkujących grafików oraz dla klientów, którzy nie doceniają pracy grafika.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *